Pravidla a nápověda

Co je Gamebazar.cz?
Co to umí?
Jak se zaregistrovat?
Volba země?
Jak upravit profil?
Skrytí kontaktních údajů a zasílání zpráv přes Gamebazar.cz.
Jak přidat inzerát?
Co když hra není v katalogu?
Jak upravit inzerát?
Jak odstranit inzerát?
Systém hodnocení
Pravidla.

Co je Gamebazar.cz?

Gamebazar.cz je inzertní server sloužící k prodeji/nákupu a výměně her pro stále oblíbenější herní konzole. Momentálně jsou v provozu sekce pro aktuální konzole Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch, ale i starší a stále oblíbené konzole jako Playstation 3, Xbox 360, Gameboy nebo PS1.

Co to umí

Gamebazar.cz vám umožní snadlo, rychle a přehledně prodávat a kupovat hry pro konzole. Všechny hry v bazaru jsou opatřeny náhledem obalu pro snazší orientaci. Při zadávání inzerátu můžete přidat všechny podstatné informace od popisu produktu, přes jeho cenu, náklady na dopravu, veškeré důležité kontakty, ale třeba i místo osobního odběru.

Gamebazar rovněž automaticky porovnává vaší nabídku/poptávku s daty ostatních uživatelů a okamžitě ve vašem profilu vypisuje u her které sháníte uživatele, kteří daný titul nabízejí a cenu za kterou jej prodávají. Toto funguje i opačně u her, které prodáváte.

Uživatele je možno také hodnotit kliknutím na odkaz "Ohodnotit uživatele" v uživatelském profilu (symbol hvězdičky), nebo si ho přidat na seznam oblíbených prodejců (symbol srdíčka).

Jak se zaregistrovat?

Registrace je maximálně jednoduchá. Jediné požadované údaje jsou vaše přezdívka a heslo. Další kontaktní údaje jsou nepovinné a slouží pouze pro ušetření času při zadávání inzerátu. Automaticky se pak vyplňují do inzertních formulářů - lze je však jakkoli upravovat.

Jak upravit profil?

Profil lze libovolně upravovat. Po nalogování v pravém horním rohu se kliknutím na vaše jméno nebo ikonu dostanete na svou osobní stránku. Zde vidíte své základní údaje, všechny hry, které prodáváte/sháníte (seřazeny dle systémů a abecedně) a případné nabídky/poptávky ostaních uživatelů, pokud nabízejí něco co vy sháníte nebo opačně.

Pokud jste nalogování, tak ve svém profilu uvidíte pod svým profilovým obrázkem symbol ozubeného kola. Kliknutím na toto tlačítko můžete změnit své údaje, určit jaké kozole vlastníte, případně přidat svou ikonu (doporučujeme velikost 300x300. Limit pro upload je maximálně 100 KB).

Skrytí kontaktních údajů a zasílání zpráv přes Gamebazar.cz.

Každý uživatel si může v nastavení svého profilu zvolit, zda jeho kontaktní údaje budou na stránkách skryty. Pokud tuto volbu potvrdí, budou ho ostatní návštěvníci moci kontaktovat pouze skrze rozhraní Gamebazaru. Odeslat zprávu budou možné pouze s platným a aktivovaným účtem a pouze uživatelům, kteří mají ve svém profilu uvedený platný email.

Prodejce následně obdrží email s informacemi, kontaktními údaji, hodnocením, které má odesílatel ve svém profilu a také osobní zprávou. V případě, že odesílatel klikne na kontakt přímo u hry, bude informace o hře automaticky připojena k e-mailu.

Zaslané e-maly obdržíte POUZE z adresy oznameni@gamebazar.cz a defaultně je u všech nových účtů a účtů s vyplněným emailem v profilu nastaveno, aby byly kontaktní údaje skryty. Pokud však své údaje neskryjete, můžete dosáhnout lepších výsledků v prodejích (zájemci pak nemusí mít účet na Gamebazar.cz. Doporučujeme se vždy řídit pravidly pro bezpečný obchod.)

Jak přidat inzerát?

Přidání inzerátu je opět velmi jednoduché a rychlé. Kliknutím na tlačítko Přidat inzerát v horní části stránky se dostanete do katalogu her.

V katalogu her listujete jednoduše výběrem platformy a počátečního písmene. Hru lze také nalézt pomocí vyhledávacího pole v katalogu. Následným kliknutím na tlačítko prodat nebo sehnat se dostanete k samotnému zadání inzerátu. Zde stačí uvést popis hry, její cenu, kontaktní údaje jaké si přejete (pokud je máte zadány v profilu automaticky se vám předvyplní) a inzerát odeslat.

Co když hra není v katalogu?

Nenašli jste hru v pro přidání inzerátu v katalogu? Žádný problém klikněte na link pro přidání chybějící hry. Zde budete moci zadat vše... od systému na který hra je, až po její název. Váš inzerát bude vystaven a hru přidáme do databáze jakmile to bude možné.

Jak upravit inzerát?

Inzerát upravíte ve svém profilu (musíte být nalogovaní). U každého vašeho inzerátu se nachází tlačítko pro úpravu (symbol ozubeného kola), kterým jednoduše přejdete na stránku pro úpravu inzerátu (formulář je velmi podobný tomu pro zadávání inzerátu). Zde libovolně upravte cokoli potřebujete a odešlete.

Jak odstranit inzerát?

Inzerát odstraníte ve svém profilu (musíte být nalogovaní). U každého inzerátu se v editačním formuláři nachází tlačítko [smazat], kterým jednoduše inzerát kompletně odstraníte z databáze. Pozor! Tento krok je nevratný. Inzeráty starší než dva měsíce budou smazány automaticky.

Systém hodnocení

Každý uživatel může jiného uživatele 1x ohodnotit (kliknutím na hvězdičku v profilu hodnoceného). Své hodnocení může kdykoli změnit nebo upravit. Ze všech hodnocení se následně vypočítává procentuální poměr, který určuje poměr pozitivních a negativních hodnocení (neutrální hodnocení nemá vliv, ale může sloužit jako komentář a vodítko pro jiné uživatele). Nehodnoťte zde ceny nabízených her, ale pouze uskutečněný obchod. Uživatelé kteří mají méně než 51% hodnocení mohou stále hodnotit, ale jejich hodnocení nemá vliv na procentuální hodnocení hodnoceného uživatele. Server Gamebazar.cz neručí za nabízené zboží a rovněž nijak nebude kontrolovat průběh výměny, prodeje či nákupu, ani správnost uděleného hodnocení (vyjímkou je pouze porušení níže uvedených pravidel). Rovněž důrazně doporučujeme provádět VÝMĚNU HER POUZE PŘI OSOBNÍM PŘEDÁNÍ!

Pravidla:

Prosíme nepoužívejte vulgární výrazy v inzerátech ani ve svých přezdívkách. Rovněž je přísně zakázáno mít na serveru více jak jeden účet a také inzeráty "spamovat". Pokud chcete inzerát aktualizovat nebo posunout na přední pozici, využijte funkci "upravit inzerát" ve vašem profilu. Inzeráty nesmí odporovat zakonům ČR a nesmí obsahovat odkazy na externí stránky. Za nerespektování těchto pravidel hrozí zablokování vašeho účtu.